iPhone Şarj Kablosu Sorunsalı

Apple ürünleri kullananlar bilir, kabloları çok yumuşak ve hassas oluyor. Bu da benim gibi haşin kullanıcıların elinde parçalanıyor doğal olarak. Tabi bir hüzün, bir hüzün ki sormayın. Çünkü orjinal kablolar pahalı. 

Şöyle ki bulunduğum yerde Turk Telekom, Vodafone, Turkcell yanyana. Ben de dün şarj kablom öldüğü için yenisini almaya gittim. Orjinalinin fiyatı Turkcell’de 80tl, Vodafone’da 79tl(4tl indirimle 75tl), Turk Telekom’da ise 130tl. Evet YÜZOTUZ. Aradaki farka bakar mısınız? 5-10 değil yani komik!

Satış yapan arkadaş kapıdan girdiğim gibi 4tl indirim yaptı sağolsun, böyle durumlarda meblağdan çok jeste odaklanıyorum, yapılan kibarlık hoşuma gittiği için Vodafonedan aldım. Gerçi yine de hepsinden aşağıda oldu.

Eve geldim tabi kabloma gözüm gibi bakıyorum. Hemen Pinterest’te ve Youtube’da “protect iPhone cord” gibi klasik aramalarımı yaptım. Meğer ilköğretim yıllarında el becerisi derslerinde öğrendiğimiz MAKROME bu işe yarıyormuş. Biz öğrenirken cep telefonu yoktu ama olsundu. İlgili videoları sizinle paylaşıyorum.

Ama ben öyle yapmadım. Vakti zamanında ikeadan aldığımız bir koca kavanoz Hama Boncuğunu kesip kesip kabloya dizdim. Onun da videosunu aşağı bırakıyorum ama bence gerek yok bi kesik atıp diziyorsunuz ta da!

Yandaki de benimki.

 

Sizin de kullandığınız farklı yöntemler varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Bonus: Dünyanın en güzel şarj kablosu Star Wars Millennium Falcon

Star Wars Millennium Falcon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir